Coś dobrego na przeziębienie

Przeziębienie to nic innego jak infekcja wirusowa, która czasem atakuje każdego z nas. Najczęściej przeziębienie dotyka nas jesienią oraz zima. Wiele osób cierpi również wczesną wiosną. Przeziębienie nie jest chorobą, ale potrafi nieźle dać się we znaki. Warto więc wiedzieć, jak się leczyć i co stosować, aby infekcja ustąpiła jak najszybciej.

Objawy przeziębienia

Przeziębienie zazwyczaj ma typowy przebieg, który obejmuje następujące objawy:

  • stan podgorączkowy;

  • uczucie ogólnego rozbicia;

  • ból głowy;

  • katar;

  • ból gardła.

Wiele osób skarży się na utratę apetytu oraz bardzo duże trudności ze snem, które spowodowane są jednak problemami z oddychaniem.

Co stosować, kiedy dopadnie nas przeziębienie?

Coś dobrego na przeziębienie z całą pewnością uda się nam kupić w aptece. Kiedy zapytamy farmaceutę o coś dobrego na przeziębienie, na ogół dostaniemy środki, które stanowią połączenie paracetamolu oraz witaminy C. Coś dobrego na przeziębienie to również znana nam od lat aspiryna, która nie może być jednak podawana dzieciom, które nie ukończyły jeszcze dwunastu lat. Co jednak z osobami, dla których coś dobrego na przeziębienie niekoniecznie musi oznaczać faszerowanie się chemią dostępną w aptece? Coś dobrego na przeziębienie znały już nasze prababcie. Dla nich coś dobrego na przeziębienie to szereg metod naturalnych, które w żaden sposób nie zaburzają naturalnego rytmu funkcjonowania organizmu.

Jednym ze sposób, który okazuje się bardzo skuteczny w przypadku przeziębienia są bańki. Dzisiaj mało kto potrafi je postawić. Jeżeli twoja babcia stawia bańki, poproś ją o to, aby nauczyła robić to również ciebie. Jest to doskonały sposób na rozgrzanie organizmu, przez co wirusy zostają szybciej zwalczone. Przeziębienie trwa więc krócej albo ma zdecydowanie łagodniejszy przebieg. Warto dodać, że bańki warto stawiać również w przypadku chorób układu oddechowego.

Na przeziębienie pomoże również herbatka z dzikiej róży. Zawiera ona szereg witamin i minerałów, z których najważniejszą jest witamina C. Uszczelnia ona naczynia krwionośne i tym samym pomaga szybciej zwalczyć infekcję. Do tego dochodzą jeszcze niesamowite walory smakowe, które nie mogą równać się z nawet najlepszą herbatą dostępną w sklepie.

Świetnie na przeziębienie pomaga również sok z malin. Oczywiście można kupić go w sklepie, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie go samodzielnie, kiedy sezon na maliny jest w pełni. Sok z malin doskonale rozgrzewa, przez co również pomaga szybciej uporać się z infekcją.

Herbatka z lipy jest niezastąpiona, jeśli zależy nam na zbiciu gorączki. Działa łagodnie, ale bardzo skutecznie. Jest także świetnym sposobem na to, aby organizm się nie odwodnił. Trzeba bowiem wyraźnie podkreślić, że w przypadku wszelkiego rodzaju infekcji należy bardzo dużo pić.

Jeżeli męczy nas kaszel, warto przygotować sobie domowy syrop z cebuli. Wystarczy posiekać cebulę, a następnie zasypać ją cukrem i odstawić w ciepłe miejsce. Miksturę można pić nawet kilka razy w ciągu dnia. Nie trzeba obawiać się jej smaku – smakuje bowiem wyśmienicie, a smak cebuli jest w ogóle niewyczuwalny.

Advertisement

Comments are closed.