Leczenie grypy

Grypa to jedna z poważniejszych chorób wirusowych. Nie tylko może mieć bardzo ciężki przebieg, ale może doprowadzić również do wystąpienia szeregu powikłań, które ostatecznie zagrożą nie tylko zdrowiu, ale również życiu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie leczenie grypy.

Jakie są objawy grypy?

Grypa w większości wypadków objawia się poprzez:

  • wysoką gorączką;

  • silne bóle stawów i mięśni;

  • uczucie rozbicia;

  • bóle głowy;

  • katar;

  • kaszel.

Osoby, u których rozwinęła się grypa czują się ogólnie bardzo źle. Nie mają apetytu, nie mają nawet siły wstać z łóżka. Wykonanie nawet najprostszej czynności staje się naprawdę bardzo trudne. Szczególnie uciążliwe są bóle mięśni i stawów, które sprawiają, że nie ma się ochoty nawet na chwilę wstawać z łóżka.

Leczenie grypy

Grypa jest chorobą wirusową. W związku z tym leczenie grypy to przede wszystkim niwelowanie jej uciążliwych objawów, które wiele osób znosi bardzo źle. Przede wszystkim leczenie grypy to pozostanie w domu. Grypy pod żadnym pozorem nie wolno „przechodzić”. Leczenie grypy zawsze wymaga pozostania w domu do momentu aż nie ustąpią jej objawy, czyli nie wrócimy do pełni zdrowia.

Jeżeli męczy nas wysoka gorączka, a tak zazwyczaj w przypadku grypy jest, leczenie grypy obejmuje podawanie środków o działaniu przeciwgorączkowym. Można oczywiście wspomóc się środkami naturalnymi takimi, jak chociażby herbatka z lipy, ale w przypadku grypy koniecznym okazuje się najczęściej sięgnięcie po środki dostępne w aptece. Bardzo dobrze nawet naprawdę wysoką gorączkę zbija pyralgin, który przez wiele osób uważany jest za bardzo szkodliwy lek. tymczasem trzeba wyraźnie powiedzieć, że jeżeli stosowany jest zgodnie z zaleceniami i z umiarem nie wyrządzi nam krzywdy.

W przypadku kataru pomocne okazują się być inhalacje oraz krople do nosa. W przypadku inhalacji warto zakupić w aptece sól lecznicą. Kiedy jednak jej nie dostaniemy, wystarczy zwykła sól kuchenna. Świetnie do inhalacji nadają się również zioła. Nieoceniona jest tutaj mięta oraz tymianek, który okazuje się być szczególnie pomocny w przypadku kaszlu.

Kiedy męczy nas kaszel, możemy pomóc sobie, sięgając po domowe środki znane od pokoleń. Wystarczy posiekać cebulę, zasypać ją cukrem i postawić w ciepłym miejscu, aby w krótkim czasie otrzymać naprawdę skuteczny syrop na kaszel. W ten sam sposób możemy przygotować syrop z buraków, który również szybko przyniesie efekty. Jeżeli cenimy sobie naturalne metody, powinniśmy wiosną przygotować syrop z młodych pędów sosny. W przypadku kaszlu również jest on bardzo skutecznym lekiem, który jednocześnie nie zawiera żadnych sztucznych substancji.

W czasie grypy trzeba pamiętać o nawadnianiu organizmu. Warto pić herbatki ziołowe. Doskonale smakuje i jednocześnie dostarcza dużych dawek witaminy C herbatka z dzikiej róży. Podobnie jest w przypadku herbatki z malin, która do tego jeszcze bajecznie pachnie. Korzystnie na organizm wpływie również sok z bzu czarnego, który dzisiaj można już nawet kupić w sklepie. Środki naturalne z całą pewnością mogą wspomóc proces leczenia i nieco przyspieszyć powrót do zdrowia.

Advertisement

Comments are closed.